Apartmány Knížecí cesta v Bližší Lhotě u Lipna

VBližší Lhotě u Lipna v historické budově schwarzenberské lesní správy se nachází aparthotel Knížecí cesta s plně vybavenými apartmány. Unikátní poloha objektu u břehu Lipenského jezera, na prahu národního parku Šumava a pod masivem hory Smrčina (Hochficht), nabízí ideální možnost k odpočinku, mnoha sportovním aktivitám či toulkám do všudypřítomné mystické přírody.

apartmány

Nabízíme ubytování v plně vybavených stylových apartmánech. Každý apartmán má vlastní koupelnu a toaletu, vanu nebo sprchový kout, televizor se satelitním příjmem, telefon, trezor, vysoušeč vlasů a sušící věšák. Kuchyňky jsou vybavené ledničkou s mrazákem, mikrovlnou troubou, indukční varnou deskou, rychlovarnou konvicí, tousterem, myčkou nádobí, umyvadlem s dřezem a základním inventářem k vaření a konzumaci pokrmů a nápojů. Kvalitní povlečení, ručníky, osušky, teplá deka, prádlo pro potřeby wellness a hotelová kosmetika jsou samozřejmostí.

Pro Vaši bezpečnost a komfort má každý apartmán na vstup do areálu elektronický karetní systém zamykání. Služba recepce je k dispozici každý den od 8 do 20 h. Po celém hotelu se lze připojit k internetu (Wi-Fi). Ve vnitřních prostorech celého objektu platí zákaz kouření. Snídaně podáváme pouze na objednání 24 hodin předem ve společenské místnosti od 8 do 10 h. U areálu je kamerovým systémem střežené parkoviště.

Historie

Bližší Lhota, která se německy jmenovala Vorderstift, bývala dříve osadou s téměř 200 obyvateli. Částečný zánik osady dal poválečný odsun sudetsko-německých obyvatel, vojensky střežené hraniční pásmo, a také výstavba Lipenské přehrady. Vzdutí Lipenské přehrady tak schovalo například železniční trať, nádražní budovu, tírnu lnu, depot Budějovického piva a několik domů. Zmizel i most přes řeku Vltavu do Horní Plané. Cestě vedoucí od mostu k budově hotelu, dřívější budově Schwarzenberské lesní správy se říkalo „knížecí“ od čehož je odvozen název hotelu.

Letecký pohled na Bližší Lhotu
před a po výstavbě lipenské přehrady



1756 - pravděpodobný vznik prvotního objektu
1785 - Josefský katastr uvádí zápis o vzniku „herrschaftlich Rewier Jagerhaus“
1835 - realizovány větší stavební práce (zednické, tesařské, kamenické) a výměna šindelové střechy, vše za 119 zlatých a 38 grošů
1839 – 1848 - úprava pokoje adjunkta, zaměření a novostavba lesovny včetně hospodářských budov
1853 - oprava nemovitosti po požáru
1883 - vydláždění dvora lomovým kamenem
1945 - naposled registrováno jako Schwarzenberská lesní správa a hájovna
1948 - již označováno jako budova Československé správy lesů
1999 - objekt č.p. 11 je vyhlášen chráněnou kulturní památkou
2014 - zahájena kompletní rekonstrukce objektu s ohledem na zachování historické architektury
2016 - otevření provozu apartmánového hotelu Knížecí cesta

Jelikož hotelnictví a gastronomie je naší životní náplní, bude zcela jistě docházet k dalšímu rozvoji areálu a rozšíření služeb, rádi Vás budeme průběžně informovat.

FaLang translation system by Faboba