Zimní dovolená na Knížecí cestě

Zima je u nás nejkrásnější. S vědomím toho, že totéž bude tvrdit o svém kraji každý rodák, musím na tom trvat. Hluboký les nechybí v žádné pohádce, v té zimní u nás ovšem hraje hlavní roli. Spolu s větrem, který jedině je slyšet ve zmrzlých větvích, a se zamrzlou hladinou Lipna, kterou můžete přejít z jednoho břehu na druhý, až se tomu nechce věřit. Kdo chce dál od chalupy, neobejde se tu v zimě bez lyží. Jejich stopy a stopy zvěře jsou jediné, které v zimním lese potkáte. A co teprv za kopcem v Rakousích, tam snad bez lyží nechodí v zimě vůbec nikdo. Rozpustilí Rakušáci dokonce vykáceli několik svahů a na nich se společně radují v nevídaně rychlé jízdě dolů, dolů a znovu dolů."

Vilém Jelínek, lesní adjunkt na Bližší Lhotě

Půjčovna sněžnic, sáněk a bobů

Projděte se po zavátých pláních tradičním způsobem ovšem s moderním vybavením. Obrovskou výhodou sněžnic oproti klasickým běžkám je to, že nejste prakticky vůbec závislí na upraveném terénu. Nemusíte se držet vyznačené běžecké stopy.

Číst dál »

Bruslení na zamrzlém Lipně

Neuvěřitelných 38 km má za příznivých podmínek bruslařská dráha spojující bruslařské okruhy u Horní Plané a u Lipna nad Vltavou. Užít si zamrzelé vodní hladiny můžete především na bruslích ale i na běžkách nebo na horském kole.

Číst dál »

Běžkařský ráj hned za hranicí

Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází  jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s  vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop. 

Číst dál »

Lyžařský areál Hochficht

Hochficht Vám nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s některými alpskými středisky bez dlouhého cestování a placení rakouských dálničních poplatků. Celkem 20,8 km atraktivních sjezdovek od lehkých po náročné je kompletně technicky zasněžováno.

Číst dál »

FaLang translation system by Faboba