Rychlé ubytování

Zimní dovolená na Knížecí cestě

Zima je u nás nejkrásnější. S vědomím toho, že totéž bude tvrdit o svém kraji každý rodák, musím na tom trvat. Hluboký les nechybí v žádné pohádce, v té zimní u nás ovšem hraje hlavní roli. Spolu s větrem, který jedině je slyšet ve zmrzlých větvích, a se zamrzlou hladinou Lipna, kterou můžete přejít z jednoho břehu na druhý, až se tomu nechce věřit. Kdo chce dál od chalupy, neobejde se tu v zimě bez lyží. Jejich stopy a stopy zvěře jsou jediné, které v zimním lese potkáte. A co teprv za kopcem v Rakousích, tam snad bez lyží nechodí v zimě vůbec nikdo. Rozpustilí Rakušáci dokonce vykáceli několik svahů a na nich se společně radují v nevídaně rychlé jízdě dolů, dolů a znovu dolů."

Vilém Jelínek, lesní adjunkt na Bližší Lhotě

Lyžařský areál Hochficht

Hochficht Vám nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s některými alpskými středisky, bez dlouhého cestování a placení rakouských dálničních poplatků. Celkem 20,8 km atraktivních sjezdovek od lehkých po náročné je kompletně technicky zasněžováno.

Bruslení na zamrzlém Lipně

Neuvěřitelných 38 km má za příznivých podmínek bruslařská dráha spojující bruslařské okruhy u Horní Plané a u Lipna nad Vltavou. Užít si zamrzlé vodní hladiny můžete především na bruslích, ale i na běžkách nebo na horském kole.

Běžkařský ráj hned za hranicí

Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop.

Půjčovna sněžnic, sáněk a bobů

Projděte se po zavátých pláních tradičním způsobem, ovšem s moderním vybavením. Obrovskou výhodou sněžnic oproti klasickým běžkám je to, že nejste prakticky vůbec závislí na upraveném terénu. Nemusíte se držet vyznačené běžecké stopy.