Rychlé ubytování

Letní dovolená na Knížecí cestě

Lesy jsou tu v letním parnu tak přívětivé, že se do nich přesouvá prakticky všechen každodenní ruch. Zatímco rozpálené ulice měst zejí prázdnotou, v zákoutích lesa se ozývá tu smích dětí sbírajících borůvky, tu hlahol mládeže podnikající výpravu za krásami Šumavy anebo šepot milenců z pláží ukrytých kolem hladiny Lipna. Živo je na lesních křižovatkách, kde do map nahlíží skupinky cyklistů a na vrcholcích hor, kde si zdatní výletníci vybírají zaslouženou odměnu z širých výhledů. Se soumrakem pak les utichá a, když letní žár poleví, ožívají zahrady lidí, kde se peče maso, hrají hry a známí zvesela probírají to, na co během roku nezbyl čas.

Vilém Jelínek, lesní adjunkt na Bližší Lhotě

Turistika a výlety

Rovnou z hotelu Knížecí cesta můžete vyrazit na příjemné procházky po okolí stejně jako na náročnější celodenní túry po horách. V širším okolí pak najdete nespočet turistických cílů, historických a přírodních zajímavostí i atrakce určené především dětem.

Golf

V nedalekém rakouském Ulrichsbergu se nachází jedno z nejmalebnějších golfových hřišť v Rakousku. Nabízí celkem 27 jamek (18+9), sedm krytých odpališť a dva cvičné putting green. Ideální místo pro hráče všech úrovní.

Cyklistika a půjčovna

Vítejte v cyklistickém ráji! Je libo nenáročnou projížďku po opuštěných asfaltkách? Nebo raději vyrazíte do terénu? Troufnete si objet Lipno? To vše máte v Bližší Lhotě, která se nachází přímo na křižovatce oblíbených cyklostezek, na dosah.

Dovolená s dětmi

Na lepším břehu Lipna si rodiče užijí nerušeného odpočinku a děti se nenudí. Ať už zůstanete s dětmi v okolí hotelu nebo vyrazíte pěšky, na kole či autem, nuda rozhodně nehrozí. A nezáleží, jestli máte předškoláčka nebo náročnějšího dorostence.

Tenis

Tři antukové tenisové kurty jsou k dispozici v docházkové vzdálenosti hned za převozem. Hru tak můžete spojit s příjemnou procházkou a plavbou přes Lipno. Kurty se nachází se v areálu kempu, kde najdete také možnost občerstvení.

Lanové centrum Schöneben

Vzrušující zábavu, při které otestujete vlastní odvahu, sílu a vytrvalost, nabízí lanové centrum v rakouském Schönebenu. Celkem osm tras různých obtížností zahrnuje zábavné i netradiční prvky a jsou vhodné pro malé děti i pro zkušené dospělé.