Rychlé ubytování

Turistika a výlety

Rovnou z hotelu Knížecí cesta můžete vyrazit na příjemné procházky po okolí stejně jako na náročnější celodenní túry po horách. V širším okolí pak najdete nespočet turistických cílů, historických a přírodních zajímavostí i atrakce určené především dětem.

Hranice národního parku Šumava se nachází 3 km od hotelu, příroda zde má hlavní slovo a nabízí mnoho míst k návštěvě. Obdivovat můžete krásy Plešného jezera nebo důmyslnost Schwarzenberského kanálu. Náročnější výstup na Smrčinu (Hochficht) 1 333 m n. m. s převýšením asi 700 metrů je srovnatelný s leckterou alpskou horskou túrou. V okolí Horní Plané je naučná stezka Adalberta Stiftera, pojmenovaná po místním rodákovi, spisovateli světového věhlasu. Nenáročný pětikilometrový okruh nabízí pěkné výhledy a seznámí Vás s historií města i osobností Adalberta Stiftera. Jeho rodný dům můžete v Horní Plané také navštívit.

Nejvýznamnějším turistickým cílem v okolí je rozhodně historický Český Krumlov, zapsaný v seznamu UNESCO. Naše tipy na ubytování a stravování v Českém Krumlově najdete na těchto stránkách.

Z mnoha dalších turistických cílů v okolí doporučíme rozhledny Moldaublick a Alpenblick na rakouské straně hranice, Stezku v korunách stromů u Lipna nad Vltavou, hrady Vítkův kámen, Rožmberk, cisterstiánský klášter Vyšší Brod, premonstrátský klášter Schägl a samozřejmě návštěvu sousedního Českého Krumlova zapsaného v UNESCO.

Pokud si chcete užít Lipna z lodní paluby, můžete vyrazit na plavbu parníkem ze zastávky v Horní Plané nebo podniknout výlet na kánoích na Teplé Vltavě (úsek Pěkná - Nová Pec).

Turistická mapa okolí